Programok 2022-2023

Őszi termések - 1. osztály

Európai Diáksport Napja

A magyar ötletből létrejött Európai Diáksport Napja az európai sportesemények csúcstartója, melynek keretében a legtöbb gyerek egyszerre sportol. A projektvezető Magyar Diáksport Szövetség az Európai Unió mozgásösztönző tevékenységének zászlóhajója: elkötelezettek az iránt, hogy minél több országban szóljon szeptember utolsó péntekje az egészségtudatosságról és a minőségi testmozgásról.

A magyar hagyományokból a #BEACTIVE Európai Sporthét legnagyobb létszámú eseményévé fejlődő diáksport napon szeptember 30-án ismét megmozdulnak a kontinens iskolái. Hazánkban közel 1.400, Európa-szerte pedig közel 10 ezer iskolában szerveztek programokat a gyerekeknek. Az idei fókusztéma: a zöld környezetünk védelme mentén pedig számos környezetvédelemmel kapcsolatos aktivitásban is részt vehetnek a gyerekek.

Iskolánk tanulói ezen a napon egy szemétszedéssel egybekötött sétán vettek részt.

Nemzetközi békenap

https://youtu.be/xDGeo8tUke4 Dr. Jane Goodall, DBE, a Jane Goodall Intézet alapítója 2002 óta az ENSZ béke hírvivője. Minden szeptember 21-én világszerte egyének és szervezetek ünneplik az ENSZ #InternationalDayofPeace (Nemzetközi Békenapja) elnevezésű rendezvényét, hogy reményt terjesszenek és tettekre váltsák azt a békés globális közösségek építése érdekében

Papírgyűjtés szeptember 21-22.

Idén is megszerveztük a szokásos tanév eleji papírgyűjtést. A nyolcadikosok segítenek a mérésben és a pakolásban. A többi osztály szorgalmasan gyűjtögeti a papírhulladékot.

Munka a Győrfy tanyán

Fontos, hogy a gyerekek megtanulják a kétkezi munka örömét. Hogy ez sikerült, mi sem bizonyítja jobban, hogy már másnap mindent elkövettek, hogy újból kimehessenek dolgozni és persze játszani is.

Terepen az ötödik osztály