SpaceBuzz

Legyél Te is űrhajós, a Föld nagykövete!

A SpaceBuzz project egy ingyenes, STE(A)M tanulási módszert is alkalmazó oktatási prgram, amely felkészíti és elviszi a gyerekeket egy virtuális űrutazásra, miközben tudatosítja bennük a klíma- és környezetvédelem, valamint a természettudományok fontosságát.

Iskolánk az 5., 6. és 7. osztállyal pályázott sikeresen a projekt megvalósítására. A 3 osztály 2 pedagógus segítségével vehet részt a programban.

Decemberben megérkezett az „Űrláda”, amiben sok hasznos anyag áll rendelkezésünkre a sikeres kísérletek elvégzéséhez. A gyerekek nagy lelkesedéssel és kíváncsisággal bontogatták a csomagot.

A program közben a sok beszélgetés mellett videókkal, játékokkal, játékos kvízekkel színesítve ismerkedünk a Világűr csodálatos világával.

SpeceBuzz oldalán további információkat lehet olvasni a programról.

Folyamatosan zajlanak a foglakozások, melyekről kis ízelítőt kaphat minden érdeklődő a következő galériával.

A munkafüzet sok érdekes feladatot, képet, olvasnivalót rejt.

Elkészítettük a Föld és a Hold méretarányos távolságát, videón megnéztük a Naprendszerünk arányos kicsinyített mását a sivatagban készült videón.

Megnéztük a Földünk felszínét a világűrben készült képek segítségével. Virtuálisan mindenki elutazhatott kedvenc országába. Megnézhette hogy néz ki az űrből nézve.

Kvízek segítségével összemérhették a tudásukat a gyerekek.

Mindenki megtervezhette a saját bolygóját és űrlényét, az élethez szükséges feltételek kiválasztása után.

A Föld kőzetlemezeinek mozgását liszt segítségével vizsgáltuk.

Választ kaptunk arra, lehet-e fejjel lefelé enni és mennyire nehéz kesztyűben aprólékos feladatot végezni az űrben. Versenyt rendeztünk.

Vizsgáltuk az ökoszisztémákat, táplálékláncot készítettünk. Elmélkedtünk „Mi lenne ha?” valamelyik élőlény kihalna a táplálékláncból. Számítógépes programon kerestük, ki kit eszik meg.

Elkészült Magyarország és Naprendszerünk is többféle technikával, amit kiállítottunk az aulában.

Vizsgáltuk a jégtáblák és a gleccserek olvadásának kövcetkezményeit az óceánok vízszintjére és a szén-dioxid melegedésre való hatását.

Mit vihetnél magaddal az űrbe 400 g határig.

Kiszámoltuk az ökológiai lábnyomunkat. Megdöbbentő eredmények születtek. Öleteltünk, hogyan lehetne csökkenteni.

A program lezárásaként a környezettudatosságot hirdettük az iskolánkban. Újrahasznosítottunk tárgyakat, amikből játékokat és más hasznos új dolgot készítettünk.

Köszönjük a szervezőknek, hogy iskolánk részt vehetett a programban.